Du har tappat anslutningen till internet
Du kan just nu inte genomföra några bud eller andra handlingar på hemsidan.
Denna Ford focus har varit i samma ägo sedan ny, och dessutom har denna klarat sig otroligt bra från rost för bilmodellen. Det finns reparationsbehov men har goda möjligheter att bli en fin bruksbil. Den är i dagsläget registrerad som lätt lastbil men baksäte medföljer om man skulle vilja registrera om den till personbil igen.
FORD FOCUS DNW
Tillverkare: Ford
Modell: Focus DNW
Årsmodell: 2002
Växellåda: Manuell
Motoreffekt: 74kw
Antal axlar: 2
Drivande axlar: 1
Mätarställning: 244033km
Miljöklass: MK1
Registreringsform: Lätt lastbil
Antal ägare: 1
Antal passagerare: 1
Mått och vikt
Längd: 4550kg
Bredd: 1710kg
Vikt: 1430kg
Medföljande redskap/tillbehör
Baksäte medföljer
Övriga upplysningar
Säljarens kommentarer
Blinto kundtjänst
info@blinto.se
0470-57 59 00
Du som köpare skall alltid kontrollera objektet vid avhämtning. Eventuella anmärkningar härefter beaktas inte. Om objektet skiljer sig väsentligt från objektsbeskrivningen skall Blinto kontaktas innan objektet transporteras.
Om det i auktionsunderlaget uttrycks att objektet är ett reparationsobjekt, har det ej fått en fullständig kontroll eller provkörning. Objektet kan ha andra fel än de som har beskrivits och detta bör beaktas vid budgivning. Reparationsobjekt kan ej reklameras.
Personbilar och lastbilar med ett uppskattat värde på under 30 000 SEK ses som reparationsobjekt vilket du som köpare får ta med i kalkylen. Säljarna kan inte ta ansvar för vad som händer med ett fordon efter avhämtning då det är omöjligt att veta när ett fordon i den här prisklassen behöver repareras nästa gång.
Alla objekt som auktioneras ut på Blinto.se finns på plats hos ägaren, du som köpare ansvarar själv för hämtning och frakt.
Har du också något att sälja?
Med Blinto säljer du tryggt och smidigt till fler än 110 000 budgivare över hela Europa.
Vi kör era maskiner och andra skrymmande saker